DZIÓB W DZIÓB, CZYLI SOLIDARNOŚĆ GOŁĘBI

Podczas, gdy w Teatrze Nowym w Zabrzu  tłumnie gromadzili się dorośli, również dzieci miały  swoje święto w związku z festiwalem. Impreza towarzysząca festiwalowi Smykom Rzeczywistość przedstawiona z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony najmłodszych widzów i to nie tylko w Zabrzu.

Dziób w dziób wg dramatu Maliny Prześlugi to niezwykle ciekawa propozycja sceniczna w wykonaniu Zespołu teatralnego „Czary-Mary” z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury im. H. Jordana w Tarnowskich Górach. Nic dziwnego więc, że dołączyła do repertuaru imprez towarzyszących festiwalowi.

Spektakl zadziwia nie tylko aktualnością, ale też pomysłowością w pokazaniu wartości uniwersalnych. Jeśli czekaliście na postaci księżniczek i rycerzy, to mogliście się poczuć zawiedzeni. W tej propozycji bohaterami głównymi były po prostu…gołębie. Tak! Te zapchlone, często przeganiane i znienawidzone przez właścicieli balkonów.  Malina Prześluga po raz kolejny udowadnia, że  wyobraźnia nie ma granic, a jednocześnie wskazuje na problemy, z którymi  w jakimś momencie życia zmaga się każdy z nas.

Młodzi aktorzy, pod kierunkiem swojej instruktorki – Barbary Kwas, poradzili sobie z tą materią znakomicie. Z ogromnym zaangażowaniem wcielali się w swoje role, zwracając uwagę również na sposób poruszania się granych przez  siebie postaci. Ciekawym dopełnieniem ich zmagań były również scenografia i kostiumy. Nie dziwi więc fakt, że widzowie nagrodzili  spektakl  zasłużonymi, gromkimi brawami.