KTOKOWIEK WIDZIAŁ? KTOKOLWIEK WIE? / TURNUS 1. / dzień 2.

KTOKOWIEK WIDZIAŁ? KTOKOLWIEK WIE?

Niezmiennie od wielu lat najbardziej enigmatyczną grupą pozostają aktorzy pana Karpuka. Nasi dziennikarze od dawna starają się zgłębić tajemnice tego skrytego stowarzyszenia. Prowadziło to już do wielu niebezpiecznych sytuacji, takich jak na przykład rzekomy atak na dziennikarzy sprzed czterech lat. Jednak mimo tak wielu starań niegdysiejsze “dramaty” wciąż pozostają w swojej zacisznej norze, jaką jest mała scena. Nieosiągalni, nieuchwytni, wiecznie zajęci… a jednak zawsze wiadomo było przynajmniej, gdzie przesiadują… do dziś. Po całym dniu poszukiwań zagadkowa grupa została odnaleziona głęboko w piwnicy teatralnej. Wydaje się, że zagadka została rozwiązana. Ale czy na pewno? Co tak naprawdę ukrywa grupa aktorska? Dlaczego od lat pozostaje odizolowana? Czy kiedyś uda nam się wreszcie rozwikłać tajemnicę “dramatów”? Nasi dziennikarze postanowili podjąć się tego zadania, a wszelkimi efektami swojej pracy będą w najbliższych numerach dzielić się z czytelnikami.

Hania Tobiasz, 13 lat
Ania Wilkosz 16 lat

RELACJA

Grupa Taneczna

W drugim dniu grupa przede wszystkim inspirowała sie cygańskimi tańcami, które będą ważną częścią spektaklu. Uczestnicy również sami wymyślali swoje układy do danych scen w scenariuszu. Praca nie jest łatwa ale uczestnicy świetnie sobie radzą.

Grupa Taneczna

Młodzi tancerze sprawdzali w jakim stylu tańca czują się najlepiej. Pracowali nad piosenkami ze spektaklu, tancerze tworzyli swoje układy.

Grupa Aktorska (pana Andrzeja)

Uczestnicy rozdzielili role między sobą. Już od rana zaczęli trenować głosy oraz utożsamiać się z bohaterami scenicznymi. Zadanie nie wygląda na proste, mają tak wiele do zrobienia. Jednak grupa jest świetnie zorganizowana, przez co praca idzie cały czas do przodu.

Grupa Aktorska (pana Jarka)

nad spektaklem nadal trwa, młodzież z Młodzieżowego Studia Teatralnego dalej przygotowuje młodych aktorów, aby mogli zacząć już utożsamiać się z postaciami. Opowiadają oni swoim młodszym kolegom o granych przez nich postaciach, ponieważ grupa aktorska będzie wystawiać ten sam nieco tylko przerobiony scenariusz.

Grupa dziennikarska

Dziennikarze większość dnia spędzili dziś na dopracowywaniu pierwszego numeru gazetki oraz na tworzeniu scenariusza do filmu. Stali bywalcy pokazali pozostałym uczestnikom filmy z ubiegłych lat, aby były inspiracją dla tegorocznego dzieła. Na korytarzu od rana trwały też prace nad nowym projektem gazetki – komiksem.

Grupa plastyczno-lalkarska

Grupa pokazała nam dziś pierwsze projekty plakatu do naszego spektaklu. Zostały też wyjęte lalki z poprzednich lat, aby posłużyć za bazę lub inspirację do kolejnych. Mimo niewielkiej liczebności na barkach grupy spoczywa naprawdę poważne zadanie przygotowania zarówno lalek jak i całej scenografii. W następnych dniach okaże się, jak wywiążą się ze swoich zadań.

Oliwia Wlach, 14 lat
Ania Wilkosz , 16 lat
Hania Tobiasz, 13 lat

WIERSZYK

Filmik dzisiaj oglądamy
Mało czasu na to mamy
Nagle wszyscy się zdziwili
Bo tancerze coś robili
Teraz poszli na wywiady
Podobają się wypady

Zuzanna Kaluza, 10 lat