NOWE SZTUKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY, CZYLI CIEKAWY REPERTUAR NA WYCIĄGNIECIE RĘKI

Jest takie miejsce w Polsce, gdzie podjęto się wydawania i promowania najnowszej dramaturgii, skierowanej do młodego pokolenia. Tym miejscem jest Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, które wydaje Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży, by  stały  się one bardziej dostępne zarówno dla teatrów profesjonalnych, jak i tych amatorskich. Od 1992 roku  zostało wydanych ponad 40 publikacji, które  z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Z perspektywy wszystkich zajmujących się teatrem dziecięcym i młodzieżowym był to strzał w dziesiątkę. Jeszcze nigdy znalezienie ciekawego repertuaru dla tej grupy odbiorców nie było tak proste.

Strzałem w przysłowiową dziesiątkę okazał się także organizowany przez CSD Konkurs na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży. Co roku bierze w nim udział ponad stu twórców. I to nieprawda, że tylko uznani twórcy mogą wziąć w nim udział. Z pewnością natomiast wielu tych uznanych rozpoczęło swoja przygodę z pisaniem właśnie dzięki niemu.. Na uwagę zasługuje również fakt, że promuje się tu przede wszystkim wartościową dramaturgię, zarówno pod względem treści, jak i tym artystycznym. Dzięki temu możemy mieć pewność, że sięgając po publikacje CSD możemy liczyć na najwyższą jakość.

Polecam Nowe Sztuki…  nie tylko teatrom, nauczycielom i instruktorom teatralnym. Polecam je także wszystkim dzieciom, bo w jakiś dziwny sposób dramatów dzieci czytają mało. A przecież ta forma wcale nie musi być ograniczona tylko do sceny, samo  czytanie może sprawić tyle samo radości.

Nie bez znaczenia jest również to, że Nowe Sztuki są przede wszystkim atrakcyjne dla młodych ludzi.

Z przyjemnością więc będą po nie sięgać, a podczas realizacji spektakli  zapewnicie im przy okazji solidną dawkę dobrej zabawy. I nie tylko im!

Więcej informacji, wraz z Internetowym Katalogiem Sztuk Teatralnych znajdziecie w linku poniżej

http://www.nowesztuki.pl/o-katalogu/

Informacje o Konkursie na Sztukę Teatralną;

http://www.nowesztuki.pl/news/oglaszamy-28-konkurs-na-sztuke-teatralna-dla-dzieci-i-mlodziezy/

Fragment jednej ze sztuk znajdziecie  w jednym z wcześniejszych wpisów na blogu teatralnym:

Smykom Rzeczywistość przedstawiona – czyli festiwalowe atrakcje dla dzieci

Miłego poznawania!